
SAW Filter, 1 Function(s), 44.035MHz
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Maker | Qorvo |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Maximum attenuation frequency (+/- delta f) | 3870 kHz |
| Attenuation at maximum frequency | 38 dB |
| Center frequency or cutoff frequency (fo/fc) | 44.035 MHz |
| filter type | SAW FILTER |
| high | 5.145 mm |
| input resistance | 50 OHM |
| Maximum insertion loss | 22 dB |
| length | 26.215 mm |
| Installation type | THROUGH HOLE MOUNT |
| Number of functions | 1 |
| Output impedance | 50 OHM Ω |
| physical size | L1.07XB0.498XH0.21 (inch) |
| width | 12.201 mm |
