Fixed Attenuator, 0MHz Min, 4500MHz Max,
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Cinch Connectivity Solutions |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Other features | TNC |
| Nominal attenuation | 1 dB |
| Characteristic impedance | 50 Ω |
| structure | COAXIAL |
| Maximum operating frequency | 4500 MHz |
| Minimum operating frequency | |
| RF/Microwave Device Types | FIXED ATTENUATOR |
| Maximum voltage standing wave ratio | 1.35 |
