DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 20W, Hybrid,
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Omnirel Corp. |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Analog Integrated Circuits - Other Types | DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE |
| Efficiency (main output) | 81% |
| Maximum input voltage | 40 V |
| Minimum input voltage | 16 V |
| Nominal input voltage | 28 V |
| JESD-30 code | R-MDIP-P10 |
| Maximum grid adjustment rate | 0.083% |
| Maximum load regulation | 0.125% |
| Number of functions | 1 |
| Output times | 1 |
| Number of terminals | 10 |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Maximum output voltage | 11.76 V |
| Minimum output voltage | 12.24 V |
| Nominal output voltage | 12 V |
| Package body material | METAL |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | IN-LINE |
| Protect | CURRENT |
| Certification status | Not Qualified |
| surface mount | NO |
| technology | HYBRID |
| Temperature level | MILITARY |
| Terminal form | PIN/PEG |
| Terminal location | DUAL |
| Maximum total power output | 20 W |
| Fine-tuning/adjustable output | NO |