Wide Band Low Power Amplifier, 5MHz Min, 300MHz Max,
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Spectrum Microwave |
| Reach Compliance Code | unknown |
| structure | MODULE |
| Maximum operating frequency | 300 MHz |
| Minimum operating frequency | 5 MHz |
| Maximum operating temperature | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| RF/Microwave Device Types | WIDE BAND LOW POWER |
| Maximum voltage standing wave ratio | 1.5 |
| QBH-7-108B | QBH-7-108 | QBH-108B | |
|---|---|---|---|
| Description | Wide Band Low Power Amplifier, 5MHz Min, 300MHz Max, | Wide Band Low Power Amplifier, 5MHz Min, 300MHz Max, | Wide Band Low Power Amplifier, 5MHz Min, 300MHz Max, |
| Maker | Spectrum Microwave | Spectrum Microwave | Spectrum Microwave |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown |
| structure | MODULE | MODULE | MODULE |
| Maximum operating frequency | 300 MHz | 300 MHz | 300 MHz |
| Minimum operating frequency | 5 MHz | 5 MHz | 5 MHz |
| Maximum operating temperature | 85 °C | 85 °C | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C | -55 °C | -55 °C |
| RF/Microwave Device Types | WIDE BAND LOW POWER | WIDE BAND LOW POWER | WIDE BAND LOW POWER |
| Maximum voltage standing wave ratio | 1.5 | 1.5 | 1.5 |