PLL Frequency Synthesizer, PDSO24, 24P2W
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Mitsubishi |
| Parts packaging code | SOIC |
| package instruction | SOP, |
| Contacts | 24 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Analog Integrated Circuits - Other Types | PLL FREQUENCY SYNTHESIZER |
| JESD-30 code | R-PDSO-G24 |
| length | 15 mm |
| Number of functions | 1 |
| Number of terminals | 24 |
| Package body material | PLASTIC/EPOXY |
| encapsulated code | SOP |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | SMALL OUTLINE |
| Certification status | Not Qualified |
| Maximum seat height | 2.4 mm |
| Nominal supply voltage (Vsup) | 5 V |
| surface mount | YES |
| Terminal form | GULL WING |
| Terminal pitch | 1.27 mm |
| Terminal location | DUAL |
| width | 8.4 mm |