Clock Driver, ECL100K, PDSO16,
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Maker | Synergy Semiconductor Corp |
| Reach Compliance Code | unknown |
| JESD-30 code | R-PDSO-G16 |
| JESD-609 code | e0 |
| Number of terminals | 16 |
| Maximum operating temperature | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Package body material | PLASTIC/EPOXY |
| encapsulated code | SOP |
| Encapsulate equivalent code | SOP16,.4 |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | SMALL OUTLINE |
| power supply | 3.3 V |
| Prop。Delay @ Nom-Sup | 3.5 ns |
| Certification status | Not Qualified |
| Nominal supply voltage (Vsup) | 3.3 V |
| surface mount | YES |
| technology | ECL100K |
| Temperature level | INDUSTRIAL |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Terminal form | GULL WING |
| Terminal pitch | 1.27 mm |
| Terminal location | DUAL |
| SY100H842LZI | SY100H842LZC | SY100H842LZCTR | SY100H842LZITR | SY10H842LZC | SY10H842LZCTR | SY10H842LZITR | SY10H842LZI | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Description | Clock Driver, ECL100K, PDSO16, | Low Skew Clock Driver, Bipolar, PDSO16, | Low Skew Clock Driver, Bipolar, PDSO16, | Clock Driver, ECL100K, PDSO16, | Low Skew Clock Driver, Bipolar, PDSO16, | Low Skew Clock Driver, Bipolar, PDSO16, | Clock Driver, ECL10K, PDSO16, | Clock Driver, ECL10K, PDSO16, |
| Is it Rohs certified? | incompatible | incompatible | incompatible | incompatible | incompatible | incompatible | incompatible | incompatible |
| Maker | Synergy Semiconductor Corp | Synergy Semiconductor Corp | Synergy Semiconductor Corp | Synergy Semiconductor Corp | Synergy Semiconductor Corp | Synergy Semiconductor Corp | Synergy Semiconductor Corp | Synergy Semiconductor Corp |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknow |
| JESD-30 code | R-PDSO-G16 | R-PDSO-G16 | R-PDSO-G16 | R-PDSO-G16 | R-PDSO-G16 | R-PDSO-G16 | R-PDSO-G16 | R-PDSO-G16 |
| JESD-609 code | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 |
| Number of terminals | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 |
| Maximum operating temperature | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C |
| Package body material | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY |
| encapsulated code | SOP | SOP | SOP | SOP | SOP | SOP | SOP | SOP |
| Encapsulate equivalent code | SOP16,.4 | SOP16,.4 | SOP16,.4 | SOP16,.4 | SOP16,.4 | SOP16,.4 | SOP16,.4 | SOP16,.4 |
| Package shape | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| Package form | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE |
| power supply | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V |
| Certification status | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| Nominal supply voltage (Vsup) | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V |
| surface mount | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
| technology | ECL100K | BIPOLAR | BIPOLAR | ECL100K | BIPOLAR | BIPOLAR | ECL10K | ECL10K |
| Temperature level | INDUSTRIAL | OTHER | OTHER | INDUSTRIAL | OTHER | OTHER | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Terminal form | GULL WING | GULL WING | GULL WING | GULL WING | GULL WING | GULL WING | GULL WING | GULL WING |
| Terminal pitch | 1.27 mm | 1.27 mm | 1.27 mm | 1.27 mm | 1.27 mm | 1.27 mm | 1.27 mm | 1.27 mm |
| Terminal location | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL |
| Prop。Delay @ Nom-Sup | 3.5 ns | 3.5 ns | 3.5 ns | 3.5 ns | 3.5 ns | 3.5 ns | 3.5 ns | - |