SINGLE COLOR LED, WARM WHITE, 28 mm, ROHS COMPLIANT PACKAGE-2
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Delta Electronics |
| package instruction | ROHS COMPLIANT PACKAGE-2 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| color | WARM WHITE |
| Configuration | SINGLE |
| Installation features | PANEL MOUNT |
| Number of functions | 1 |
| Number of terminals | 2 |
| Maximum operating temperature | 40 °C |
| Minimum operating temperature | -20 °C |
| Optoelectronic device types | SINGLE COLOR LED |
| total height | 42 mm |
| method of packing | BOX/CARTON |
| shape | ROUND |
| size | 28 mm |
| surface mount | NO |
