Parabolic Antenna, 2480MHz Min, 2700MHz Max, 35.4dB Gain, 2.55deg 3dB Beamwidth
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | General Dynamics SATCOM Technologies |
| Reach Compliance Code | unknown |
| application | LOS |
| Beamwidth-H | 2.55 deg |
| diameter | 3 mm |
| front to back ratio | 60 dB |
| Gain | 35.4 dB |
| Omnidirectional | NO |
| Maximum operating frequency | 2700 MHz |
| Minimum operating frequency | 2480 MHz |
| polarization | PLANE POLARIZED |
| RF/Microwave Device Types | PARABOLIC ANTENNA |
| Commentary | 125 mph |