Active Delay Line, 1-Func, 8-Tap, True Output, ECL, DIP-24/15
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | SIXNET |
| Parts packaging code | DIP |
| package instruction | DIP, |
| Contacts | 24 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| series | 100K |
| JESD-30 code | R-XDIP-T15 |
| Logic integrated circuit type | ACTIVE DELAY LINE |
| Number of functions | 1 |
| Number of taps/steps | 8 |
| Number of terminals | 15 |
| Maximum operating temperature | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -30 °C |
| Output polarity | TRUE |
| Package body material | UNSPECIFIED |
| encapsulated code | DIP |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | IN-LINE |
| programmable delay line | NO |
| Certification status | Not Qualified |
| Maximum seat height | 10.287 mm |
| surface mount | NO |
| technology | ECL |
| Temperature level | OTHER |
| Terminal form | THROUGH-HOLE |
| Terminal pitch | 2.54 mm |
| Terminal location | DUAL |
| Total delay nominal (td) | 40 ns |
| width | 10.16 mm |