SPECIALTY ANALOG CIRCUIT, PDSO14, SO-14
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Maker | ON Semiconductor |
| Parts packaging code | SOIC |
| Contacts | 14 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| JESD-30 code | R-PDSO-G14 |
| JESD-609 code | e0 |
| Number of terminals | 14 |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Package body material | PLASTIC/EPOXY |
| encapsulated code | SOP |
| Encapsulate equivalent code | SOP14,.25 |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | SMALL OUTLINE |
| power supply | 9/17 V |
| Certification status | Not Qualified |
| Maximum supply current (Isup) | 25 mA |
| surface mount | YES |
| technology | BIPOLAR |
| Temperature level | AUTOMOTIVE |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Terminal form | GULL WING |
| Terminal pitch | 1.27 mm |
| Terminal location | DUAL |
| CS-3341D14 | CS-3351D14 | CS-387 | CS-386 | |
|---|---|---|---|---|
| Description | SPECIALTY ANALOG CIRCUIT, PDSO14, SO-14 | SPECIALTY ANALOG CIRCUIT, PDSO14, SO-14 | IC,AUTOMOTIVE,AUTOMOTIVE VOLTAGE REGULATOR,BIPOLAR,FLIP CHIP,PLASTIC | AC MOTOR CONTROLLER, UUC10, DIE |
| Is it Rohs certified? | incompatible | incompatible | incompatible | incompatible |
| Maker | ON Semiconductor | ON Semiconductor | ON Semiconductor | ON Semiconductor |
| Parts packaging code | SOIC | SOIC | DIE | DIE |
| Contacts | 14 | 14 | 10 | 10 |
| Reach Compliance Code | compliant | unknown | compliant | unknown |
| JESD-609 code | e0 | e0 | e0 | e0 |
| Maximum operating temperature | 125 °C | 150 °C | 150 °C | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C |
| Package body material | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY |
| Encapsulate equivalent code | SOP14,.25 | SOP14,.25 | FLIP CHIP | FLIP CHIP |
| power supply | 9/17 V | 9/17 V | 9/17 V | 9/17 V |
| Certification status | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| Maximum supply current (Isup) | 25 mA | 25 mA | 25 mA | 25 mA |
| technology | BIPOLAR | BIPOLAR | BIPOLAR | BIPOLAR |
| Temperature level | AUTOMOTIVE | AUTOMOTIVE | AUTOMOTIVE | AUTOMOTIVE |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) |