Wide Band Medium Power Amplifier, 4000MHz Min, 8000MHz Max,
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | DAICO |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Other features | SMA-F |
| structure | COAXIAL |
| Gain | 50 dB |
| Maximum operating frequency | 8000 MHz |
| Minimum operating frequency | 4000 MHz |
| RF/Microwave Device Types | WIDE BAND MEDIUM POWER |
| Maximum voltage standing wave ratio | 2 |

| DAMB6435-2 | DAMB6435-1 | DAMB6435-6 | DAMB6435-3 | DAMB6435-5 | DAMB6435-4 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Description | Wide Band Medium Power Amplifier, 4000MHz Min, 8000MHz Max, | Wide Band Medium Power Amplifier, 4000MHz Min, 8000MHz Max, | Wide Band Low Power Amplifier, 4000MHz Min, 8000MHz Max, | Wide Band Medium Power Amplifier, 4000MHz Min, 8000MHz Max, | Wide Band Low Power Amplifier, 4000MHz Min, 8000MHz Max, | Wide Band Medium Power Amplifier, 4000MHz Min, 8000MHz Max, |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| Other features | SMA-F | SMA-F | SMA-F | SMA-F | SMA-F | SMA-F |
| structure | COAXIAL | COAXIAL | COAXIAL | COAXIAL | COAXIAL | COAXIAL |
| Gain | 50 dB | 32 dB | 53 dB | 52 dB | 53 dB | 52 dB |
| Maximum operating frequency | 8000 MHz | 8000 MHz | 8000 MHz | 8000 MHz | 8000 MHz | 8000 MHz |
| Minimum operating frequency | 4000 MHz | 4000 MHz | 4000 MHz | 4000 MHz | 4000 MHz | 4000 MHz |
| RF/Microwave Device Types | WIDE BAND MEDIUM POWER | WIDE BAND MEDIUM POWER | WIDE BAND LOW POWER | WIDE BAND MEDIUM POWER | WIDE BAND LOW POWER | WIDE BAND MEDIUM POWER |
| Maximum voltage standing wave ratio | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Maker | DAICO | DAICO | - | DAICO | DAICO | DAICO |