Wide Band Low Power Amplifier, 500MHz Min, 18000MHz Max,
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | DAICO |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Other features | SMA-F |
| structure | COAXIAL |
| Gain | 26 dB |
| Maximum operating frequency | 18000 MHz |
| Minimum operating frequency | 500 MHz |
| RF/Microwave Device Types | WIDE BAND LOW POWER |
| Maximum voltage standing wave ratio | 2 |

| DAMB6464-4 | DAMB6464-2 | DAMB6464-1 | DAMB6464-3 | DAMB6464-5 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Description | Wide Band Low Power Amplifier, 500MHz Min, 18000MHz Max, | Wide Band Low Power Amplifier, 500MHz Min, 18000MHz Max, | Wide Band Low Power Amplifier, 500MHz Min, 18000MHz Max, | Wide Band Low Power Amplifier, 500MHz Min, 18000MHz Max, | Wide Band Low Power Amplifier, 500MHz Min, 18000MHz Max, |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| Other features | SMA-F | SMA-F | SMA-F | SMA-F | SMA-F |
| structure | COAXIAL | COAXIAL | COAXIAL | COAXIAL | COAXIAL |
| Gain | 26 dB | 25 dB | 23 dB | 26 dB | 27 dB |
| Maximum operating frequency | 18000 MHz | 18000 MHz | 18000 MHz | 18000 MHz | 18000 MHz |
| Minimum operating frequency | 500 MHz | 500 MHz | 500 MHz | 500 MHz | 500 MHz |
| RF/Microwave Device Types | WIDE BAND LOW POWER | WIDE BAND LOW POWER | WIDE BAND LOW POWER | WIDE BAND LOW POWER | WIDE BAND LOW POWER |
| Maximum voltage standing wave ratio | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Maker | DAICO | - | DAICO | DAICO | DAICO |