Active Delay Line, 1-Func, 7-Tap, Complementary Output, TTL, CDSO9, 0.125 INCH, CERAMIC, MODULE, SMT-16/9
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Pulse Electronics |
| Parts packaging code | SOIC |
| package instruction | 0.125 INCH, CERAMIC, MODULE, SMT-16/9 |
| Contacts | 9 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN code | EAR99 |
| Other features | EBAR; SCREENED TO 38510; TESTED NO LOAD CONDITIONS; IN-HOUSE BURN-IN AND THERMAL SHOCK |
| series | S |
| JESD-30 code | R-CDSO-G9 |
| Logic integrated circuit type | ACTIVE DELAY LINE |
| Number of functions | 1 |
| Number of taps/steps | 7 |
| Number of terminals | 9 |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Output polarity | COMPLEMENTARY |
| Package body material | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED |
| encapsulated code | SOP |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | SMALL OUTLINE |
| Certification status | Not Qualified |
| Maximum seat height | 6.477 mm |
| Nominal supply voltage (Vsup) | 5 V |
| surface mount | YES |
| technology | TTL |
| Temperature level | MILITARY |
| Terminal form | GULL WING |
| Terminal pitch | 1.27 mm |
| Terminal location | DUAL |
| Total delay nominal (td) | 76 ns |