
Crystal Filter, 1 Function(s), 90MHz, 4kHz BW(delta f), ROHS COMPLIANT, CERAMIC PACKAGE-6
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it lead-free? | Lead free |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Maker | NDK |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Other features | TAPE AND REEL |
| Bandwidth (+/- delta f) | 4 kHz |
| Center frequency or cutoff frequency (fo/fc) | 90 MHz |
| filter type | CRYSTAL FILTER |
| high | 1.35 mm |
| Input/output impedance | 200 OHM//8 |
| Maximum insertion loss | 5 dB |
| length | 7 mm |
| Manufacturer's serial number | NM7050SA |
| Installation type | SURFACE MOUNT |
| Number of functions | 1 |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Minimum operating temperature | -20 °C |
| physical size | L7.0XB5.0XH1.35 (mm)/L0.276XB0.197XH0.053 (inch) |

| NM7050SA-90E9A | NM7050SA-45E15A | NM7050SA-21E15AA | NM7050SA-21E15AB | NM7050SA-21E30AD | NM7050SA-21E30AF | NM7050SA-21E7.5AD | NM7050SA-21E7.5A | NM7050SA-45E30AN | NM7050SA-45E7.5AB | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Description | Crystal Filter, 1 Function(s), 90MHz, 4kHz BW(delta f), ROHS COMPLIANT, CERAMIC PACKAGE-6 | Crystal Filter, 1 Function(s), 45MHz, 7.5kHz BW(delta f), ROHS COMPLIANT, CERAMIC PACKAGE-6 | Crystal Filter, 1 Function(s), 21.7MHz, 7.5kHz BW(delta f), ROHS COMPLIANT, CERAMIC PACKAGE-6 | Crystal Filter, 1 Function(s), 21.4MHz, 7.5kHz BW(delta f), ROHS COMPLIANT, CERAMIC PACKAGE-6 | Crystal Filter, 1 Function(s), 21.4MHz, 15kHz BW(delta f), ROHS COMPLIANT, CERAMIC PACKAGE-6 | Crystal Filter, 1 Function(s), 21.7MHz, 15kHz BW(delta f), ROHS COMPLIANT, CERAMIC PACKAGE-6 | Crystal Filter, 1 Function(s), 21.4MHz, 3.75kHz BW(delta f), ROHS COMPLIANT, CERAMIC PACKAGE-6 | Crystal Filter, 1 Function(s), 21.7MHz, 3.75kHz BW(delta f), ROHS COMPLIANT, CERAMIC PACKAGE-6 | Crystal Filter, 1 Function(s), 45MHz, 15kHz BW(delta f), ROHS COMPLIANT, CERAMIC PACKAGE-6 | Crystal Filter, 1 Function(s), 45MHz, 3.75kHz BW(delta f), ROHS COMPLIANT, CERAMIC PACKAGE-6 |
| Is it lead-free? | Lead free | Lead free | Lead free | Lead free | Lead free | Lead free | Lead free | Lead free | Lead free | Lead free |
| Is it Rohs certified? | conform to | conform to | conform to | conform to | conform to | conform to | conform to | conform to | conform to | conform to |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| Other features | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL |
| Bandwidth (+/- delta f) | 4 kHz | 7.5 kHz | 7.5 kHz | 7.5 kHz | 15 kHz | 15 kHz | 3.75 kHz | 3.75 kHz | 15 kHz | 3.75 kHz |
| Center frequency or cutoff frequency (fo/fc) | 90 MHz | 45 MHz | 21.7 MHz | 21.4 MHz | 21.4 MHz | 21.7 MHz | 21.4 MHz | 21.7 MHz | 45 MHz | 45 MHz |
| filter type | CRYSTAL FILTER | CRYSTAL FILTER | CRYSTAL FILTER | CRYSTAL FILTER | CRYSTAL FILTER | CRYSTAL FILTER | CRYSTAL FILTER | CRYSTAL FILTER | CRYSTAL FILTER | CRYSTAL FILTER |
| high | 1.35 mm | 1.35 mm | 1.35 mm | 1.35 mm | 1.35 mm | 1.35 mm | 1.35 mm | 1.35 mm | 1.35 mm | 1.35 mm |
| Input/output impedance | 200 OHM//8 | 1000 OHM//4 | 1500 OHM//1 | 1500 OHM//1 | 2500 OHM//1.2 | 2000 OHM//1.2 | 1500 OHM//5 | 850 OHM//6 | 650 OHM//1.5 | 200 OHM//4 |
| Maximum insertion loss | 5 dB | 3 dB | 1.5 dB | 1.5 dB | 1.5 dB | 1.5 dB | 2 dB | 2 dB | 2 dB | 2 dB |
| length | 7 mm | 7 mm | 7 mm | 7 mm | 7 mm | 7 mm | 7 mm | 7 mm | 7 mm | 7 mm |
| Manufacturer's serial number | NM7050SA | NM7050SA | NM7050SA | NM7050SA | NM7050SA | NM7050SA | NM7050SA | NM7050SA | NM7050SA | NM7050SA |
| Installation type | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT |
| Number of functions | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Maximum operating temperature | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C |
| Minimum operating temperature | -20 °C | -30 °C | -20 °C | -20 °C | -20 °C | -20 °C | -20 °C | -20 °C | -20 °C | -20 °C |
| physical size | L7.0XB5.0XH1.35 (mm)/L0.276XB0.197XH0.053 (inch) | L7.0XB5.0XH1.35 (mm)/L0.276XB0.197XH0.053 (inch) | L7.0XB5.0XH1.35 (mm)/L0.276XB0.197XH0.053 (inch) | L7.0XB5.0XH1.35 (mm)/L0.276XB0.197XH0.053 (inch) | L7.0XB5.0XH1.35 (mm)/L0.276XB0.197XH0.053 (inch) | L7.0XB5.0XH1.35 (mm)/L0.276XB0.197XH0.053 (inch) | L7.0XB5.0XH1.35 (mm)/L0.276XB0.197XH0.053 (inch) | L7.0XB5.0XH1.35 (mm)/L0.276XB0.197XH0.053 (inch) | L7.0XB5.0XH1.35 (mm)/L0.276XB0.197XH0.053 (inch) | L7.0XB5.0XH1.35 (mm)/L0.276XB0.197XH0.053 (inch) |
| Base Number Matches | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - |