Fast Page DRAM, 1MX1, 120ns, CMOS, CDSO20
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Maker | APTA Group Inc |
| package instruction | SOJ, SOJ20/26,.34 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Maximum access time | 120 ns |
| I/O type | SEPARATE |
| JESD-30 code | R-XDSO-J20 |
| JESD-609 code | e0 |
| memory density | 1048576 bit |
| Memory IC Type | FAST PAGE DRAM |
| memory width | 1 |
| Number of terminals | 20 |
| word count | 1048576 words |
| character code | 1000000 |
| Maximum operating temperature | 110 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| organize | 1MX1 |
| Output characteristics | 3-STATE |
| Package body material | CERAMIC |
| encapsulated code | SOJ |
| Encapsulate equivalent code | SOJ20/26,.34 |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | SMALL OUTLINE |
| power supply | 5 V |
| Certification status | Not Qualified |
| refresh cycle | 512 |
| Maximum standby current | 0.001 A |
| Maximum slew rate | 0.05 mA |
| Nominal supply voltage (Vsup) | 5 V |
| surface mount | YES |
| technology | CMOS |
| Temperature level | OTHER |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Terminal form | J BEND |
| Terminal pitch | 1.27 mm |
| Terminal location | DUAL |