CMM5104J/3Z
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Renesas Electronics Corporation |
| package instruction | QCCN, LCC24,.35SQ,40 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Maximum access time | 250 ns |
| I/O type | SEPARATE |
| JESD-30 code | S-XQCC-N24 |
| memory density | 4096 bit |
| Memory IC Type | STANDARD SRAM |
| memory width | 1 |
| Number of terminals | 24 |
| word count | 4096 words |
| character code | 4000 |
| Operating mode | ASYNCHRONOUS |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| organize | 4KX1 |
| Output characteristics | 3-STATE |
| Package body material | CERAMIC |
| encapsulated code | QCCN |
| Encapsulate equivalent code | LCC24,.35SQ,40 |
| Package shape | SQUARE |
| Package form | CHIP CARRIER |
| Parallel/Serial | PARALLEL |
| power supply | 5 V |
| Certification status | Not Qualified |
| Filter level | MIL-STD-883 Class B (Modified) |
| Maximum standby current | 0.0004 A |
| Minimum standby current | 2.5 V |
| Maximum slew rate | 0.0045 mA |
| Nominal supply voltage (Vsup) | 5 V |
| surface mount | YES |
| technology | CMOS |
| Temperature level | MILITARY |
| Terminal form | NO LEAD |
| Terminal pitch | 1 mm |
| Terminal location | QUAD |
| total dose | 100k Rad(Si) V |