DC-DC Regulated Power Supply Module, 2 Output, 10W, Hybrid, 2 X 1 INCH, 0.375 INCH HEIGHT, SHIELDED, METAL, PACKAGE-5
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it lead-free? | Contains lead |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Parts packaging code | MODULE |
| package instruction | , |
| Contacts | 5 |
| Reach Compliance Code | unknow |
| ECCN code | EAR99 |
| Analog Integrated Circuits - Other Types | DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE |
| Maximum input voltage | 7 V |
| Minimum input voltage | 4.7 V |
| Nominal input voltage | 5 V |
| JESD-30 code | R-MDMA-P5 |
| JESD-609 code | e0 |
| Maximum load regulation | 1% |
| Number of functions | 1 |
| Output times | 2 |
| Number of terminals | 5 |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Minimum operating temperature | -25 °C |
| Maximum output voltage | 15.15 V |
| Minimum output voltage | 14.85 V |
| Nominal output voltage | 15 V |
| Package body material | METAL |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | MICROELECTRONIC ASSEMBLY |
| Peak Reflow Temperature (Celsius) | NOT SPECIFIED |
| Certification status | Not Qualified |
| surface mount | NO |
| technology | HYBRID |
| Temperature level | OTHER |
| Terminal surface | TIN LEAD |
| Terminal form | PIN/PEG |
| Terminal location | DUAL |
| Maximum time at peak reflow temperature | NOT SPECIFIED |
| Maximum total power output | 10 W |
| Fine-tuning/adjustable output | NO |
| Base Number Matches | 1 |