IC IC,OP-AMP,SINGLE,BIPOLAR,CAN,8PIN,METAL, Operational Amplifier
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it lead-free? | Contains lead |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Maker | ADI |
| Parts packaging code | TO-99 |
| package instruction | , CAN8,.2 |
| Contacts | 8 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN code | EAR99 |
| Amplifier type | OPERATIONAL AMPLIFIER |
| Architecture | VOLTAGE-FEEDBACK |
| Maximum average bias current (IIB) | 0.4 µA |
| Maximum bias current (IIB) at 25C | 0.25 µA |
| Nominal Common Mode Rejection Ratio | 80 dB |
| frequency compensation | YES |
| Maximum input offset voltage | 6000 µV |
| JESD-30 code | O-XBCY-W8 |
| JESD-609 code | e0 |
| low-dissonance | NO |
| Negative supply voltage upper limit | -20 V |
| Nominal Negative Supply Voltage (Vsup) | -15 V |
| Number of functions | 1 |
| Number of terminals | 8 |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Package body material | UNSPECIFIED |
| Encapsulate equivalent code | CAN8,.2 |
| Package shape | ROUND |
| Package form | CYLINDRICAL |
| Peak Reflow Temperature (Celsius) | NOT SPECIFIED |
| power supply | +-15 V |
| Certification status | Not Qualified |
| Filter level | MIL-STD-883 Class B |
| minimum slew rate | 50 V/us |
| Nominal slew rate | 50 V/us |
| Maximum slew rate | 7 mA |
| Supply voltage upper limit | 20 V |
| Nominal supply voltage (Vsup) | 15 V |
| surface mount | NO |
| technology | BIPOLAR |
| Temperature level | MILITARY |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Terminal form | WIRE |
| Terminal location | BOTTOM |
| Maximum time at peak reflow temperature | NOT SPECIFIED |
| Nominal Uniform Gain Bandwidth | 10000 kHz |
| Minimum voltage gain | 25000 |
