3-OUTPUT 25W DC-DC REG PWR SUPPLY MODULE, 2.800 X 2.400 INCH, 0.500 INCH HEIGHT, PACKAGE-9
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | TE Connectivity |
| Parts packaging code | MODULE |
| package instruction | DIP, |
| Contacts | 9 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN code | EAR99 |
| Analog Integrated Circuits - Other Types | DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE |
| Maximum input voltage | 72 V |
| Minimum input voltage | 36 V |
| JESD-30 code | R-MDIP-P9 |
| Maximum load regulation | 0.05% |
| Number of functions | 1 |
| Output times | 3 |
| Number of terminals | 9 |
| Maximum operating temperature | 100 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Maximum output voltage | 5.5 V |
| Minimum output voltage | 4.5 V |
| Nominal output voltage | 5 V |
| Package body material | METAL |
| encapsulated code | DIP |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | IN-LINE |
| Certification status | Not Qualified |
| Maximum seat height | 12.7 mm |
| surface mount | NO |
| technology | HYBRID |
| Temperature level | INDUSTRIAL |
| Terminal form | PIN/PEG |
| Terminal pitch | 10.16 mm |
| Terminal location | DUAL |
| Maximum total power output | 25 W |
| Fine-tuning/adjustable output | YES |
| width | 63.5 mm |