General Purpose Inductor, 0.47uH, 20%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | TOKO, INC. |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN code | EAR99 |
| core material | CERAMIC |
| DC Resistance | 4 Ω |
| Nominal inductance(L) | 0.47 µH |
| Inductor Applications | RF INDUCTOR |
| Inductor type | GENERAL PURPOSE INDUCTOR |
| Number of functions | 1 |
| Number of terminals | 2 |
| Maximum operating temperature | 100 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Maximum rated current | 0.1 A |
| self resonant frequency | 300 MHz |
| Shape/Size Description | RECTANGULAR PACKAGE |
| shield | NO |
| special characteristics | MULTILAYER |
| surface mount | YES |
| Terminal location | DUAL ENDED |
| Terminal shape | WRAPAROUND |
| Test frequency | 100 MHz |
| Tolerance | 20% |
| LL2012-FR47M | LL2012-F6N8M | LL2012-F5N6M | LL2012-F3N3M | |
|---|---|---|---|---|
| Description | General Purpose Inductor, 0.47uH, 20%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD | General Purpose Inductor, 0.0068uH, 20%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD | General Purpose Inductor, 0.0056uH, 20%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD | General Purpose Inductor, 0.0033uH, 20%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown |
| ECCN code | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| core material | CERAMIC | CERAMIC | CERAMIC | CERAMIC |
| DC Resistance | 4 Ω | 0.25 Ω | 0.23 Ω | 0.13 Ω |
| Nominal inductance(L) | 0.47 µH | 0.0068 µH | 0.0056 µH | 0.0033 µH |
| Inductor Applications | RF INDUCTOR | RF INDUCTOR | RF INDUCTOR | RF INDUCTOR |
| Inductor type | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR |
| Number of functions | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Number of terminals | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Maximum operating temperature | 100 °C | 100 °C | 100 °C | 100 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C |
| Maximum rated current | 0.1 A | 0.3 A | 0.3 A | 0.3 A |
| self resonant frequency | 300 MHz | 3650 MHz | 4000 MHz | 6000 MHz |
| Shape/Size Description | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE |
| shield | NO | NO | NO | NO |
| special characteristics | MULTILAYER | MULTILAYER | MULTILAYER | MULTILAYER |
| surface mount | YES | YES | YES | YES |
| Terminal location | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED |
| Terminal shape | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND |
| Test frequency | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz |
| Tolerance | 20% | 20% | 20% | 20% |
| Maker | TOKO, INC. | - | TOKO, INC. | TOKO, INC. |