RES,AXIAL,METAL OXIDE,68K OHMS,350WV,5% +/-TOL,-350,350PPM TC
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Tzai Yuan Enterprise Co., Ltd. |
| Reach Compliance Code | unknown |
| structure | Flameproof |
| Lead diameter | 0.8 mm |
| Lead length | 30 mm |
| Manufacturer's serial number | MOF(1W,G/JTOL)MG |
| Number of terminals | 2 |
| Maximum operating temperature | 235 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Package diameter | 4.5 mm |
| Package length | 11 mm |
| Package shape | TUBULAR PACKAGE |
| Package form | Axial |
| method of packing | Tape |
| Rated power dissipation(P) | 1 W |
| resistance | 68000 Ω |
| Resistor type | FIXED RESISTOR |
| series | MOF |
| technology | METAL OXIDE FILM |
| Temperature Coefficient | -350,350 ppm/°C |
| Tolerance | 5% |
| Operating Voltage | 350 V |