TRANSISTOR,BJT,PNP,32V V(BR)CEO,200MA I(C),TO-206AA
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Maker | NXP |
| package instruction | , |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Maximum collector current (IC) | 0.2 A |
| Configuration | Single |
| JESD-609 code | e0 |
| Maximum operating temperature | 175 °C |
| Polarity/channel type | PNP |
| Maximum power dissipation(Abs) | 0.6 W |
| surface mount | NO |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Nominal transition frequency (fT) | 180 MHz |
| BCY78IX | BCY78VII | |
|---|---|---|
| Description | TRANSISTOR,BJT,PNP,32V V(BR)CEO,200MA I(C),TO-206AA | TRANSISTOR,BJT,PNP,32V V(BR)CEO,200MA I(C),TO-206AA |
| Is it Rohs certified? | incompatible | incompatible |
| Maker | NXP | NXP |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown |
| Maximum collector current (IC) | 0.2 A | 0.2 A |
| Configuration | Single | Single |
| JESD-609 code | e0 | e0 |
| Maximum operating temperature | 175 °C | 175 °C |
| Polarity/channel type | PNP | PNP |
| Maximum power dissipation(Abs) | 0.6 W | 0.6 W |
| surface mount | NO | NO |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Nominal transition frequency (fT) | 180 MHz | 180 MHz |