
IC TELECOM, CELLULAR, RF AND BASEBAND CIRCUIT, PBGA4, 1 X 1 MM, 0.60 MM HEIGHT, LEAD FREE, MO-211BA, MICRO SMD-4, Cellular Telephone Circuit
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Maker | National Semiconductor(TI ) |
| package instruction | VFBGA, |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN code | EAR99 |
| JESD-30 code | S-PBGA-B4 |
| JESD-609 code | e1 |
| length | 1.014 mm |
| Humidity sensitivity level | 1 |
| Number of functions | 1 |
| Number of terminals | 4 |
| Maximum operating temperature | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Package body material | PLASTIC/EPOXY |
| encapsulated code | VFBGA |
| Package shape | SQUARE |
| Package form | GRID ARRAY, VERY THIN PROFILE, FINE PITCH |
| Peak Reflow Temperature (Celsius) | 260 |
| Certification status | Not Qualified |
| Maximum seat height | 0.675 mm |
| Nominal supply voltage | 2.7 V |
| surface mount | YES |
| Telecom integrated circuit types | RF AND BASEBAND CIRCUIT |
| Temperature level | INDUSTRIAL |
| Terminal surface | Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu) |
| Terminal form | BALL |
| Terminal pitch | 0.5 mm |
| Terminal location | BOTTOM |
| Maximum time at peak reflow temperature | 40 |
| width | 1.014 mm |
| LMV225TLX/NOPB | LMV225SD/NOPB | LMV225SDX/NOPB | LMV225TL/NOPB | |
|---|---|---|---|---|
| Description | IC TELECOM, CELLULAR, RF AND BASEBAND CIRCUIT, PBGA4, 1 X 1 MM, 0.60 MM HEIGHT, LEAD FREE, MO-211BA, MICRO SMD-4, Cellular Telephone Circuit | IC TELECOM, CELLULAR, RF AND BASEBAND CIRCUIT, DSO6, 2.20 X 2.50 MM, 0.80 MM HEIGHT, LEAD FREE, LLP-6, Cellular Telephone Circuit | IC TELECOM, CELLULAR, RF AND BASEBAND CIRCUIT, DSO6, 2.20 X 2.50 MM, 0.80 MM HEIGHT, LEAD FREE, LLP-6, Cellular Telephone Circuit | IC TELECOM, CELLULAR, RF AND BASEBAND CIRCUIT, PBGA4, 1 X 1 MM, 0.60 MM HEIGHT, LEAD FREE, MO-211BA, MICRO SMD-4, Cellular Telephone Circuit |
| Is it Rohs certified? | conform to | conform to | conform to | conform to |
| Maker | National Semiconductor(TI ) | National Semiconductor(TI ) | National Semiconductor(TI ) | National Semiconductor(TI ) |
| package instruction | VFBGA, | VSON, | VSON, | VFBGA, |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | compliant |
| ECCN code | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| JESD-30 code | S-PBGA-B4 | R-XDSO-N6 | R-XDSO-N6 | S-PBGA-B4 |
| JESD-609 code | e1 | e3 | e3 | e1 |
| length | 1.014 mm | 2.5 mm | 2.5 mm | 1.014 mm |
| Humidity sensitivity level | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Number of functions | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Number of terminals | 4 | 6 | 6 | 4 |
| Maximum operating temperature | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C |
| Package body material | PLASTIC/EPOXY | UNSPECIFIED | UNSPECIFIED | PLASTIC/EPOXY |
| encapsulated code | VFBGA | VSON | VSON | VFBGA |
| Package shape | SQUARE | RECTANGULAR | RECTANGULAR | SQUARE |
| Package form | GRID ARRAY, VERY THIN PROFILE, FINE PITCH | SMALL OUTLINE, VERY THIN PROFILE | SMALL OUTLINE, VERY THIN PROFILE | GRID ARRAY, VERY THIN PROFILE, FINE PITCH |
| Peak Reflow Temperature (Celsius) | 260 | 260 | 260 | 260 |
| Certification status | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| Maximum seat height | 0.675 mm | 0.8 mm | 0.8 mm | 0.675 mm |
| Nominal supply voltage | 2.7 V | 2.7 V | 2.7 V | 2.7 V |
| surface mount | YES | YES | YES | YES |
| Telecom integrated circuit types | RF AND BASEBAND CIRCUIT | RF AND BASEBAND CIRCUIT | RF AND BASEBAND CIRCUIT | RF AND BASEBAND CIRCUIT |
| Temperature level | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL |
| Terminal surface | Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu) | Matte Tin (Sn) | Matte Tin (Sn) | Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu) |
| Terminal form | BALL | NO LEAD | NO LEAD | BALL |
| Terminal pitch | 0.5 mm | 0.65 mm | 0.65 mm | 0.5 mm |
| Terminal location | BOTTOM | DUAL | DUAL | BOTTOM |
| Maximum time at peak reflow temperature | 40 | NOT SPECIFIED | 40 | 40 |
| width | 1.014 mm | 2.2 mm | 2.2 mm | 1.014 mm |