
CMOS Output Clock Oscillator, 10MHz Min, 30MHz Max
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it lead-free? | Lead free |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Maker | MtronPTI |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Maximum control voltage | 3.3 V |
| Minimum control voltage | |
| maximum descent time | 10 ns |
| Frequency Adjustment - Mechanical | NO |
| Frequency offset/pull rate | 25 ppm |
| frequency stability | 4.6% |
| JESD-609 code | e3 |
| Manufacturer's serial number | M6004 |
| Installation features | SURFACE MOUNT |
| Maximum operating frequency | 30 MHz |
| Minimum operating frequency | 10 MHz |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Minimum operating temperature | -20 °C |
| Oscillator type | CMOS |
| Output load | 15 PF |
| physical size | 14.48mm x 9.27mm x 6.6mm |
| longest rise time | 10 ns |
| Maximum supply voltage | 5.25 V |
| Minimum supply voltage | 4.75 V |
| Nominal supply voltage | 5 V |
| surface mount | YES |
| maximum symmetry | 45/55 % |
| Terminal surface | Tin (Sn) |
