Telecom Circuit, 1-Func, CMOS, CDIP28,
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Maker | Level One |
| package instruction | DIP, DIP28,.6 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| JESD-30 code | R-CDIP-T28 |
| JESD-609 code | e0 |
| Number of functions | 1 |
| Number of terminals | 28 |
| Maximum operating temperature | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Package body material | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED |
| encapsulated code | DIP |
| Encapsulate equivalent code | DIP28,.6 |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | IN-LINE |
| power supply | 5 V |
| Certification status | Not Qualified |
| Maximum seat height | 5.84 mm |
| Maximum slew rate | 60 mA |
| Nominal supply voltage | 5 V |
| surface mount | NO |
| technology | CMOS |
| Telecom integrated circuit types | TELECOM CIRCUIT |
| Temperature level | INDUSTRIAL |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Terminal form | THROUGH-HOLE |
| Terminal pitch | 2.54 mm |
| Terminal location | DUAL |
| width | 7.62 mm |





| LXT400JE | |
|---|---|
| Description | Telecom Circuit, 1-Func, CMOS, CDIP28, |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Maker | Level One |
| package instruction | DIP, DIP28,.6 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| JESD-30 code | R-CDIP-T28 |
| JESD-609 code | e0 |
| Number of functions | 1 |
| Number of terminals | 28 |
| Maximum operating temperature | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Package body material | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED |
| encapsulated code | DIP |
| Encapsulate equivalent code | DIP28,.6 |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | IN-LINE |
| power supply | 5 V |
| Certification status | Not Qualified |
| Maximum seat height | 5.84 mm |
| Maximum slew rate | 60 mA |
| Nominal supply voltage | 5 V |
| surface mount | NO |
| technology | CMOS |
| Telecom integrated circuit types | TELECOM CIRCUIT |
| Temperature level | INDUSTRIAL |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Terminal form | THROUGH-HOLE |
| Terminal pitch | 2.54 mm |
| Terminal location | DUAL |
| width | 7.62 mm |