DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, Hybrid
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | TAMURA Corporation |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN code | EAR99 |
| Analog Integrated Circuits - Other Types | DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE |
| Efficiency (main output) | 60% |
| Maximum input voltage | 5.5 V |
| Minimum input voltage | 4.5 V |
| Nominal input voltage | 5 V |
| JESD-30 code | R-XSIP-T6 |
| Maximum grid adjustment rate | 0.8% |
| Maximum load regulation | 1.5% |
| Number of functions | 1 |
| Output times | 1 |
| Number of terminals | 6 |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Minimum operating temperature | -10 °C |
| Maximum output voltage | 24.24 V |
| Minimum output voltage | 23.76 V |
| Nominal output voltage | 24 V |
| Package body material | UNSPECIFIED |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | IN-LINE |
| Certification status | Not Qualified |
| surface mount | NO |
| technology | HYBRID |
| Temperature level | COMMERCIAL |
| Terminal form | THROUGH-HOLE |
| Terminal location | SINGLE |
| Fine-tuning/adjustable output | NO |
