Regulator, 1 Output, BIPolar,
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Maker | Motorola ( NXP ) |
| package instruction | , SIP3,.1,50 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Adjustability | FIXED |
| Nominal dropback voltage 1 | 1.7 V |
| Maximum absolute input voltage | 35 V |
| JESD-609 code | e0 |
| Maximum grid adjustment rate | 0.325% |
| Maximum load regulation | 0.17% |
| Output times | 1 |
| Number of terminals | 3 |
| Working temperatureTJ-Max | 125 °C |
| Working temperature TJ-Min | |
| Maximum output current 1 | 0.1 A |
| Nominal output voltage 1 | -18 V |
| Package body material | PLASTIC/EPOXY |
| Encapsulate equivalent code | SIP3,.1,50 |
| surface mount | NO |
| technology | BIPOLAR |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Terminal pitch | 1.27 mm |
| Terminal location | SINGLE |
| Maximum voltage tolerance | 10% |