Decoder/Driver, Bipolar, CDIP16
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Maker | Panasonic |
| package instruction | DIP, DIP16,.3 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| JESD-30 code | R-XDIP-T16 |
| JESD-609 code | e0 |
| Logic integrated circuit type | OTHER DECODER/DRIVER |
| Number of functions | 1 |
| Number of terminals | 16 |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Minimum operating temperature | -20 °C |
| Package body material | CERAMIC |
| encapsulated code | DIP |
| Encapsulate equivalent code | DIP16,.3 |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | IN-LINE |
| Certification status | Not Qualified |
| surface mount | NO |
| technology | BIPOLAR |
| Temperature level | COMMERCIAL |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Terminal form | THROUGH-HOLE |
| Terminal pitch | 2.54 mm |
| Terminal location | DUAL |


| DN852 | DN851 | DN6835 | |
|---|---|---|---|
| Description | Decoder/Driver, Bipolar, CDIP16 | Binary Counter, Synchronous, Bidirectional, TTL, CDIP14 | Sensor/Transducer, Bipolar, 3 Pin, Plastic/epoxy |
| Is it Rohs certified? | incompatible | incompatible | incompatible |
| Maker | Panasonic | Panasonic | Panasonic |
| package instruction | DIP, DIP16,.3 | DIP, DIP14,.3 | SIP3,.1,67 |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown |
| JESD-609 code | e0 | - | e0 |
| Number of terminals | 16 | - | 3 |
| Maximum operating temperature | 70 °C | - | 70 °C |
| Minimum operating temperature | -20 °C | - | -20 °C |
| Package body material | CERAMIC | - | PLASTIC/EPOXY |
| Encapsulate equivalent code | DIP16,.3 | - | SIP3,.1,67 |
| surface mount | NO | - | NO |
| technology | BIPOLAR | - | BIPOLAR |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) | - | Tin/Lead (Sn/Pb) |