Fixed Resistor, 25W, 2.77ohm, 0.25% +/-Tol, -50,50ppm/Cel,
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Vishay |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Lead length | 6.65 mm |
| Maximum operating temperature | 275 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Package height | 13.87 mm |
| Package length | 49.23 mm |
| Package form | Axial |
| Package width | 13.97 mm |
| Rated power dissipation(P) | 25 W |
| Guideline | MIL-R-18546 |
| resistance | 2.77 Ω |
| Resistor type | FIXED RESISTOR |
| series | AHN |
| Temperature Coefficient | -50,50 ppm/°C |
| Tolerance | 0.25% |


