Yagi Antenna, 46MHz Min, 50MHz Max, 15.15dB Gain
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | CommScope Inc |
| Reach Compliance Code | unknown |
| application | LOS |
| bandwidth | 1.44 MHz |
| Characteristic impedance | 50 Ω |
| Gain | 15.15 dB |
| Omnidirectional | NO |
| Maximum operating frequency | 50 MHz |
| Minimum operating frequency | 46 MHz |
| polarization | LINEAR |
| RF/Microwave Device Types | YAGI ANTENNA |
| Maximum transmission power | 500 W |
| Maximum voltage standing wave ratio | 2 |
| Commentary | 125 mph |