OTP ROM, 512X4, 45ns, CMOS, MQCC20,
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Objectid | 1449092312 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| YTEOL | 0 |
| Maximum access time | 50 ns |
| JESD-30 code | S-MQCC-N20 |
| JESD-609 code | e0 |
| memory density | 256 bit |
| Memory IC Type | OTP ROM |
| memory width | 8 |
| Number of functions | 1 |
| Number of terminals | 20 |
| word count | 512 words |
| character code | 32 |
| Operating mode | ASYNCHRONOUS |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| organize | 32X8 |
| Package body material | METAL |
| encapsulated code | QCCN |
| Encapsulate equivalent code | LCC20,.35SQ |
| Package shape | SQUARE |
| Package form | CHIP CARRIER |
| Parallel/Serial | PARALLEL |
| Certification status | Not Qualified |
| Maximum supply voltage (Vsup) | 5.5 V |
| Minimum supply voltage (Vsup) | 4.5 V |
| Nominal supply voltage (Vsup) | 5 V |
| surface mount | YES |
| technology | CMOS |
| Temperature level | MILITARY |
| Terminal surface | TIN LEAD |
| Terminal form | NO LEAD |
| Terminal pitch | 1.27 mm |
| Terminal location | QUAD |