RESISTOR, VOLTAGE DEPENDENT, 125V, 25J, THROUGH HOLE MOUNT
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Maker | Fuji Electric Co., Ltd. |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN code | EAR99 |
| Circuit maximum DC voltage | 125 V |
| Circuit RMS maximum voltage | 95 V |
| Maximum energy absorption capacity | 25 J |
| Manufacturer's serial number | ENC |
| Installation features | THROUGH HOLE MOUNT |
| Number of terminals | 2 |
| Package shape | DISK PACKAGE |
| Package form | Radial |
| Rated power dissipation(P) | 0.6 W |
| Resistor type | VARISTOR |
| surface mount | NO |
| technology | METAL OXIDE FILM |
| Terminal location | RADIAL |
| Terminal shape | WIRE |