14500MHz - 15500MHz RF/MICROWAVE WIDE BAND HIGH POWER AMPLIFIER
| Parameter Name | Attribute value |
| Reach Compliance Code | unknow |
| structure | MODULE |
| Maximum input power (CW) | 20 dBm |
| Maximum operating frequency | 15500 MHz |
| Minimum operating frequency | 14500 MHz |
| Maximum operating temperature | 95 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| RF/Microwave Device Types | WIDE BAND HIGH POWER |
| Maximum voltage standing wave ratio | 1.8 |
| Base Number Matches | 1 |