0MHz - 3000MHz RF/MICROWAVE SGL POLE SGL THROW SWITCH, 1.4dB INSERTION LOSS
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | TE Connectivity |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Characteristic impedance | 50 Ω |
| Maximum insertion loss | 1.4 dB |
| Maximum operating frequency | 3000 MHz |
| Minimum operating frequency | |
| Maximum operating temperature | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| RF/Microwave Device Types | SPST |
| Maximum voltage standing wave ratio | 1.5 |
| SW-278 | |
|---|---|
| Description | 0MHz - 3000MHz RF/MICROWAVE SGL POLE SGL THROW SWITCH, 1.4dB INSERTION LOSS |
| Maker | TE Connectivity |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Characteristic impedance | 50 Ω |
| Maximum insertion loss | 1.4 dB |
| Maximum operating frequency | 3000 MHz |
| Maximum operating temperature | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| RF/Microwave Device Types | SPST |
| Maximum voltage standing wave ratio | 1.5 |