RF Connector, 1 Contact(s), Female, Panel Mount, Cable Mount, Crimp Terminal, Jack,
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Vertiv |
| Reach Compliance Code | unknown |
| subject depth | 0.707 inch |
| Body/casing type | JACK |
| Contact point gender | FEMALE |
| Contact style | COAX |
| Dielectric withstand voltage | 900VAC V |
| Durability | 500 Cycles |
| Insulation resistance | 5000000000 Ω |
| Manufacturer's serial number | BJ459AC |
| Installation option 1 | LOCKING |
| Installation method | STRAIGHT |
| Installation type | CABLE |
| Number of ports | 1 |
| Maximum operating frequency | 0.002 GHz |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -65 °C |
| Panel mounting | YES |
| reliability | COMMERCIAL |
| Shell surface | NICKEL |
| Shell material | BRASS |
| Termination type | CRIMP |
| Total number of contacts | 1 |