Mobile Station Antenna, 30MHz Min, 36MHz Max
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | CommScope Inc |
| Reach Compliance Code | unknown |
| application | MULTIPOINT COMMUNICATION SYSTEM |
| Characteristic impedance | 50 Ω |
| Omnidirectional | YES |
| Maximum operating frequency | 36 MHz |
| Minimum operating frequency | 30 MHz |
| polarization | LINEAR VERTICAL |
| RF/Microwave Device Types | MOBILE STATION ANTENNA |
| Maximum transmission power | 100 W |
| Maximum voltage standing wave ratio | 1.5 |
| ASP268 | ASP552 | ASP452 | ASPA268 | ASP555 | ASP448 | ASPC268 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Description | Mobile Station Antenna, 30MHz Min, 36MHz Max | Mobile Station Antenna, 30MHz Min, 36MHz Max | Mobile Station Antenna, 30MHz Min, 36MHz Max | Mobile Station Antenna, 36MHz Min, 42MHz Max | Mobile Station Antenna, 30MHz Min, 36MHz Max | Mobile Station Antenna, 30MHz Min, 36MHz Max | Mobile Station Antenna, 25MHz Min, 28MHz Max |
| Maker | CommScope Inc | CommScope Inc | CommScope Inc | CommScope Inc | CommScope Inc | CommScope Inc | CommScope Inc |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| application | MULTIPOINT COMMUNICATION SYSTEM | MULTIPOINT COMMUNICATION SYSTEM | MULTIPOINT COMMUNICATION SYSTEM | MULTIPOINT COMMUNICATION SYSTEM | MULTIPOINT COMMUNICATION SYSTEM | MULTIPOINT COMMUNICATION SYSTEM | MULTIPOINT COMMUNICATION SYSTEM |
| Characteristic impedance | 50 Ω | 50 Ω | 50 Ω | 50 Ω | 50 Ω | 50 Ω | 50 Ω |
| Omnidirectional | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
| Maximum operating frequency | 36 MHz | 36 MHz | 36 MHz | 42 MHz | 36 MHz | 36 MHz | 28 MHz |
| Minimum operating frequency | 30 MHz | 30 MHz | 30 MHz | 36 MHz | 30 MHz | 30 MHz | 25 MHz |
| polarization | LINEAR VERTICAL | LINEAR VERTICAL | LINEAR VERTICAL | LINEAR VERTICAL | LINEAR VERTICAL | LINEAR VERTICAL | LINEAR VERTICAL |
| RF/Microwave Device Types | MOBILE STATION ANTENNA | MOBILE STATION ANTENNA | MOBILE STATION ANTENNA | MOBILE STATION ANTENNA | MOBILE STATION ANTENNA | MOBILE STATION ANTENNA | MOBILE STATION ANTENNA |
| Maximum transmission power | 100 W | 100 W | 100 W | 100 W | 100 W | 100 W | 100 W |
| Maximum voltage standing wave ratio | 1.5 | 1.5 | 1.5 | 1.5 | 1.5 | 1.5 | 1.5 |