Slotted Switch - Logic Output, 5 mm SLOT WIDTH, 1 CHANNEL SLOTTED OPTICAL SWITCH LOGIC OUTPUT
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Toshiba Semiconductor |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Configuration | SINGLE |
| Number of functions | 1 |
| Maximum on-state current | 0.05 A |
| Optoelectronic device types | LOGIC OUTPUT SLOTTED SWITCH |
| Nominal slot width | 5 mm |
| Minimum supply voltage | 4.5 V |
| TLP1215(C7) | TLP1215(C1) | |
|---|---|---|
| Description | Slotted Switch - Logic Output, 5 mm SLOT WIDTH, 1 CHANNEL SLOTTED OPTICAL SWITCH LOGIC OUTPUT | Slotted Switch - Logic Output, 5 mm SLOT WIDTH, 1 CHANNEL SLOTTED OPTICAL SWITCH LOGIC OUTPUT |
| Maker | Toshiba Semiconductor | Toshiba Semiconductor |
| Reach Compliance Code | unknown | unknow |
| Configuration | SINGLE | COMPLEX |
| Number of functions | 1 | 1 |
| Optoelectronic device types | LOGIC OUTPUT SLOTTED SWITCH | LOGIC OUTPUT SLOTTED SWITCH |
| Nominal slot width | 5 mm | 5 mm |
| Minimum supply voltage | 4.5 V | 4.5 V |