DC-DC Regulated Power Supply Module, 2 Output, 10W, Hybrid, 3.500 X 2.500 INCH, 0.875 INCH HEIGHT, PLASTIC, PACKAGE-5
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | DATEL Inc. |
| Objectid | 1409910199 |
| Parts packaging code | MODULE |
| package instruction | , |
| Contacts | 5 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN code | EAR99 |
| compound_id | 8925114 |
| Analog Integrated Circuits - Other Types | DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE |
| Efficiency (main output) | 55% |
| Maximum input voltage | 30.8 V |
| Minimum input voltage | 25.2 V |
| Nominal input voltage | 28 V |
| JESD-30 code | R-PDMA-P5 |
| Maximum grid adjustment rate | 0.05% |
| Maximum load regulation | 0.05% |
| Number of functions | 1 |
| Output times | 2 |
| Number of terminals | 5 |
| Maximum operating temperature | 71 °C |
| Minimum operating temperature | -25 °C |
| Maximum output voltage | 15.15 V |
| Minimum output voltage | 14.85 V |
| Nominal output voltage | 15 V |
| Package body material | PLASTIC/EPOXY |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | MICROELECTRONIC ASSEMBLY |
| Protect | CURRENT |
| Certification status | Not Qualified |
| surface mount | NO |
| technology | HYBRID |
| Temperature level | COMMERCIAL EXTENDED |
| Terminal form | PIN/PEG |
| Terminal location | DUAL |
| Maximum total power output | 10 W |
| Fine-tuning/adjustable output | NO |