Oscillator, 1.544MHz Min, 82MHz Max, 82MHz Nom
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Maker | MtronPTI |
| Objectid | 102493406 |
| package instruction | SMDIP4,.38,200 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| compound_id | 167102352 |
| Installation features | SURFACE MOUNT |
| Number of terminals | 4 |
| Maximum operating frequency | 82 MHz |
| Minimum operating frequency | 1.544 MHz |
| Nominal operating frequency | 82 MHz |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Minimum operating temperature | -20 °C |
| Package body material | CERAMIC |
| Encapsulate equivalent code | SMDIP4,.38,200 |
| power supply | 5 V |
| Certification status | Not Qualified |
| Maximum slew rate | 35 mA |
| Nominal supply voltage | 5 V |
| surface mount | YES |
