Color Signal Decoder, PQFP100
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | CONEXANT |
| package instruction | QFP, |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN code | EAR99 |
| Commercial integrated circuit types | COLOR SIGNAL DECODER |
| JESD-30 code | R-PQFP-G100 |
| Number of terminals | 100 |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Minimum operating temperature | |
| Package body material | PLASTIC/EPOXY |
| encapsulated code | QFP |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | FLATPACK |
| Certification status | Not Qualified |
| Maximum slew rate | 280 mA |
| Maximum supply voltage (Vsup) | 5.25 V |
| Minimum supply voltage (Vsup) | 4.75 V |
| surface mount | YES |
| Temperature level | COMMERCIAL |
| Terminal form | GULL WING |
| Terminal location | QUAD |
| BT829KTF | BT827KPF | BT829KPF | |
|---|---|---|---|
| Description | Color Signal Decoder, PQFP100 | Color Signal Decoder, PQFP100 | Color Signal Decoder, CMOS, PQFP100, PLASTIC, QFP-100 |
| Maker | CONEXANT | CONEXANT | CONEXANT |
| package instruction | QFP, | QFP, | QFP, QFP100,.7X.9 |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | compliant |
| ECCN code | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| Commercial integrated circuit types | COLOR SIGNAL DECODER | COLOR SIGNAL DECODER | COLOR SIGNAL DECODER |
| JESD-30 code | R-PQFP-G100 | R-PQFP-G100 | R-PQFP-G100 |
| Number of terminals | 100 | 100 | 100 |
| Maximum operating temperature | 70 °C | 70 °C | 70 °C |
| Package body material | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY |
| encapsulated code | QFP | QFP | QFP |
| Package shape | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| Package form | FLATPACK | FLATPACK | FLATPACK |
| Certification status | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| Maximum slew rate | 280 mA | 280 mA | 280 mA |
| Maximum supply voltage (Vsup) | 5.25 V | 5.25 V | 5.25 V |
| Minimum supply voltage (Vsup) | 4.75 V | 4.75 V | 4.75 V |
| surface mount | YES | YES | YES |
| Temperature level | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL |
| Terminal form | GULL WING | GULL WING | GULL WING |
| Terminal location | QUAD | QUAD | QUAD |