SRAM Module, 2MX8, 15ns, BICMOS, CQMA68,
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | White Microelectronics |
| Objectid | 1438473356 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| compound_id | 294381705 |
| Maximum access time | 15 ns |
| Other features | CONFIGURABLE AS 1M X 16 OR 512K X 32 |
| JESD-30 code | S-CQMA-J68 |
| memory density | 16777216 bit |
| Memory IC Type | SRAM MODULE |
| memory width | 8 |
| Number of functions | 1 |
| Number of terminals | 68 |
| word count | 2097152 words |
| character code | 2000000 |
| Operating mode | ASYNCHRONOUS |
| Maximum operating temperature | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| organize | 2MX8 |
| Package body material | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED |
| Package shape | SQUARE |
| Package form | MICROELECTRONIC ASSEMBLY |
| Parallel/Serial | PARALLEL |
| Certification status | Not Qualified |
| Maximum supply voltage (Vsup) | 3.6 V |
| Minimum supply voltage (Vsup) | 3 V |
| Nominal supply voltage (Vsup) | 3.3 V |
| surface mount | YES |
| technology | BICMOS |
| Temperature level | INDUSTRIAL |
| Terminal form | J BEND |
| Terminal location | QUAD |
| WS512K32BV-15CJI | WS512K32BV-17CJC | WS512K32BV-20CJI | WS512K32BV-17CJI | WS512K32BV-15CJC | WS512K32BV-20CJC | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Description | SRAM Module, 2MX8, 15ns, BICMOS, CQMA68, | SRAM Module, 2MX8, 17ns, BICMOS, CQMA68, | SRAM Module, 2MX8, 20ns, BICMOS, CQMA68, | SRAM Module, 2MX8, 17ns, BICMOS, CQMA68, | SRAM Module, 2MX8, 15ns, BICMOS, CQMA68, | SRAM Module, 2MX8, 20ns, BICMOS, CQMA68, |
| Maker | White Microelectronics | White Microelectronics | White Microelectronics | White Microelectronics | White Microelectronics | White Microelectronics |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknow | unknow | unknow |