SGL POLE DOUBLE THROW SWITCH
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Maker | Renesas Electronics Corporation |
| Reach Compliance Code | not_compliant |
| Factory Lead Time | 1 week |
| Analog Integrated Circuits - Other Types | SPDT |
| JESD-30 code | O-MBCY-W10 |
| JESD-609 code | e0 |
| Nominal Negative Supply Voltage (Vsup) | -15 V |
| Number of functions | 1 |
| Number of terminals | 10 |
| Maximum on-state resistance (Ron) | 10 Ω |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Package body material | METAL |
| Encapsulate equivalent code | CAN10,.23 |
| Package shape | ROUND |
| Package form | CYLINDRICAL |
| power supply | +-15 V |
| Certification status | Not Qualified |
| Nominal supply voltage (Vsup) | 15 V |
| Maximum connection time | 300 ns |
| switch | BREAK-BEFORE-MAKE |
| Temperature level | MILITARY |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Terminal form | WIRE |
| Terminal location | BOTTOM |