3700MHz - 4200MHz RF/MICROWAVE ISOLATOR
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | TE Connectivity |
| Reach Compliance Code | unknown |
| structure | MODULE |
| Maximum insertion loss | 0.6 dB |
| Maximum operating frequency | 4200 MHz |
| Minimum operating frequency | 3700 MHz |
| Maximum operating temperature | 50 °C |
| Minimum operating temperature | |
| RF/Microwave Device Types | ISOLATOR |
| Maximum voltage standing wave ratio | 1.4 |