RF/Microwave Termination, 0MHz Min, 18000MHz Max
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Hirose |
| Reach Compliance Code | unknown |
| structure | COAXIAL |
| Maximum input power (CW) | 26.99 dBm |
| Maximum operating frequency | 18000 MHz |
| Minimum operating frequency | |
| Maximum operating temperature | 65 °C |
| Minimum operating temperature | -10 °C |
| RF/Microwave Device Types | RF/MICROWAVE TERMINATION |
| Maximum voltage standing wave ratio | 1.15 |