Analog Circuit, 1 Func
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | TDK Corporation |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Analog Integrated Circuits - Other Types | ANALOG CIRCUIT |
| JESD-30 code | O-XBCY-T3 |
| Number of functions | 1 |
| Number of terminals | 3 |
| Maximum operating temperature | 45 °C |
| Minimum operating temperature | 5 °C |
| Package body material | UNSPECIFIED |
| Package shape | ROUND |
| Package form | CYLINDRICAL |
| Certification status | Not Qualified |
| Maximum supply voltage (Vsup) | 5.25 V |
| Minimum supply voltage (Vsup) | 4.75 V |
| Nominal supply voltage (Vsup) | 5 V |
| surface mount | NO |
| Temperature level | OTHER |
| Terminal form | THROUGH-HOLE |
| Terminal location | BOTTOM |
| CHS-AGR | CHS-YR | CHS-APR | CHS-AGS | CHS-GS | CHS-APS | CHS-GR | CHS-YS | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Description | Analog Circuit, 1 Func | Analog Circuit, 1 Func | Analog Circuit, 1 Func | Analog Circuit, 1 Func | Analog Circuit, 1 Func | Analog Circuit, 1 Func | Analog Circuit, 1 Func | Analog Circuit, 1 Func |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| Analog Integrated Circuits - Other Types | ANALOG CIRCUIT | ANALOG CIRCUIT | ANALOG CIRCUIT | ANALOG CIRCUIT | ANALOG CIRCUIT | ANALOG CIRCUIT | ANALOG CIRCUIT | ANALOG CIRCUIT |
| JESD-30 code | O-XBCY-T3 | O-XBCY-T3 | O-XBCY-T3 | R-XSSS-T3 | R-XSSS-T3 | R-XSSS-T3 | O-XBCY-T3 | R-XSSS-T3 |
| Number of functions | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Number of terminals | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Maximum operating temperature | 45 °C | 35 °C | 45 °C | 45 °C | 35 °C | 45 °C | 35 °C | 35 °C |
| Minimum operating temperature | 5 °C | 15 °C | 5 °C | 5 °C | 15 °C | 5 °C | 15 °C | 15 °C |
| Package body material | UNSPECIFIED | UNSPECIFIED | UNSPECIFIED | UNSPECIFIED | UNSPECIFIED | UNSPECIFIED | UNSPECIFIED | UNSPECIFIED |
| Package shape | ROUND | ROUND | ROUND | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | ROUND | RECTANGULAR |
| Package form | CYLINDRICAL | CYLINDRICAL | CYLINDRICAL | SPECIAL SHAPE | SPECIAL SHAPE | SPECIAL SHAPE | CYLINDRICAL | SPECIAL SHAPE |
| Certification status | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| Maximum supply voltage (Vsup) | 5.25 V | 5.25 V | 5.25 V | 5.25 V | 5.25 V | 5.25 V | 5.25 V | 5.25 V |
| Minimum supply voltage (Vsup) | 4.75 V | 4.75 V | 4.75 V | 4.75 V | 4.75 V | 4.75 V | 4.75 V | 4.75 V |
| Nominal supply voltage (Vsup) | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V |
| surface mount | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| Temperature level | OTHER | OTHER | OTHER | OTHER | OTHER | OTHER | OTHER | OTHER |
| Terminal form | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE |
| Terminal location | BOTTOM | BOTTOM | BOTTOM | SINGLE | SINGLE | SINGLE | BOTTOM | SINGLE |
| Base Number Matches | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - | - |