TRANSISTOR C BAND, Si, NPN, RF SMALL SIGNAL TRANSISTOR, BIP RF Small Signal
| Parameter Name | Attribute value |
| package instruction | SMALL OUTLINE, R-PDSO-G4 |
| Reach Compliance Code | unknow |
| ECCN code | EAR99 |
| Other features | LOW NOISE |
| Shell connection | COLLECTOR |
| Maximum collector current (IC) | 0.03 A |
| Collector-based maximum capacity | 0.8 pF |
| Collector-emitter maximum voltage | 7 V |
| Configuration | SINGLE |
| Minimum DC current gain (hFE) | 30 |
| highest frequency band | C BAND |
| JESD-30 code | R-PDSO-G4 |
| Number of components | 1 |
| Number of terminals | 4 |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Package body material | PLASTIC/EPOXY |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | SMALL OUTLINE |
| Polarity/channel type | NPN |
| Certification status | Not Qualified |
| surface mount | YES |
| Terminal form | GULL WING |
| Terminal location | DUAL |
| transistor applications | AMPLIFIER |
| Transistor component materials | SILICON |
| Nominal transition frequency (fT) | 6500 MHz |
| Base Number Matches | 1 |
| 2SC3745TE85L | 2SC3745 | 2SC3745TE85R | |
|---|---|---|---|
| Description | TRANSISTOR C BAND, Si, NPN, RF SMALL SIGNAL TRANSISTOR, BIP RF Small Signal | TRANSISTOR C BAND, Si, NPN, RF SMALL SIGNAL TRANSISTOR, BIP RF Small Signal | TRANSISTOR C BAND, Si, NPN, RF SMALL SIGNAL TRANSISTOR, BIP RF Small Signal |
| package instruction | SMALL OUTLINE, R-PDSO-G4 | SMALL OUTLINE, R-PDSO-G4 | SMALL OUTLINE, R-PDSO-G4 |
| Reach Compliance Code | unknow | unknow | unknow |
| ECCN code | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| Other features | LOW NOISE | LOW NOISE | LOW NOISE |
| Shell connection | COLLECTOR | COLLECTOR | COLLECTOR |
| Maximum collector current (IC) | 0.03 A | 0.03 A | 0.03 A |
| Collector-based maximum capacity | 0.8 pF | 0.8 pF | 0.8 pF |
| Collector-emitter maximum voltage | 7 V | 7 V | 7 V |
| Configuration | SINGLE | SINGLE | SINGLE |
| Minimum DC current gain (hFE) | 30 | 30 | 30 |
| highest frequency band | C BAND | C BAND | C BAND |
| JESD-30 code | R-PDSO-G4 | R-PDSO-G4 | R-PDSO-G4 |
| Number of components | 1 | 1 | 1 |
| Number of terminals | 4 | 4 | 4 |
| Maximum operating temperature | 125 °C | 125 °C | 125 °C |
| Package body material | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY |
| Package shape | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| Package form | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE |
| Polarity/channel type | NPN | NPN | NPN |
| Certification status | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| surface mount | YES | YES | YES |
| Terminal form | GULL WING | GULL WING | GULL WING |
| Terminal location | DUAL | DUAL | DUAL |
| transistor applications | AMPLIFIER | AMPLIFIER | AMPLIFIER |
| Transistor component materials | SILICON | SILICON | SILICON |
| Nominal transition frequency (fT) | 6500 MHz | 6500 MHz | 6500 MHz |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 |