RF/Microwave Termination, 0MHz Min, 2500MHz Max, 50ohm, ROHS COMPLIANT PACKAGE-2
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | EMC Technology RF Labs |
| package instruction | ROHS COMPLIANT PACKAGE-2 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Characteristic impedance | 50 Ω |
| structure | COMPONENT |
| Maximum input power (CW) | 53.98 dBm |
| JESD-609 code | e4 |
| Maximum operating frequency | 2500 MHz |
| Minimum operating frequency | |
| Maximum operating temperature | 150 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| RF/Microwave Device Types | RF/MICROWAVE TERMINATION |
| Terminal surface | SILVER |
| Maximum voltage standing wave ratio | 1.2 |