Fixed Attenuator, 0MHz Min, 2500MHz Max, ROHS COMPLIANT PACKAGE-2
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Smiths Group |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Nominal attenuation | 25 dB |
| Characteristic impedance | 50 Ω |
| structure | MODULE |
| Maximum input power (CW) | 50 dBm |
| JESD-609 code | e4 |
| Maximum operating frequency | 2500 MHz |
| Minimum operating frequency | |
| Maximum operating temperature | 150 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| RF/Microwave Device Types | FIXED ATTENUATOR |
| Terminal surface | SILVER |
| Maximum voltage standing wave ratio | 1.2 |
| 33A7023-25.00F | 33A7023-24.00F | 33A7023-23.00F | 33A7023-26.00F | 33A7023-27.00F | 33A7023-29.00F | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Description | Fixed Attenuator, 0MHz Min, 2500MHz Max, ROHS COMPLIANT PACKAGE-2 | Fixed Attenuator, 0MHz Min, 2500MHz Max, ROHS COMPLIANT PACKAGE-2 | Fixed Attenuator, 0MHz Min, 2500MHz Max, ROHS COMPLIANT PACKAGE-2 | Fixed Attenuator, 0MHz Min, 2500MHz Max, ROHS COMPLIANT PACKAGE-2 | Fixed Attenuator, 0MHz Min, 2500MHz Max, ROHS COMPLIANT PACKAGE-2 | Fixed Attenuator, 0MHz Min, 2500MHz Max, ROHS COMPLIANT PACKAGE-2 |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| Nominal attenuation | 25 dB | 24 dB | 23 dB | 26 dB | 27 dB | 29 dB |
| Characteristic impedance | 50 Ω | 50 Ω | 50 Ω | 50 Ω | 50 Ω | 50 Ω |
| structure | MODULE | MODULE | MODULE | MODULE | MODULE | MODULE |
| Maximum input power (CW) | 50 dBm | 50 dBm | 50 dBm | 50 dBm | 50 dBm | 50 dBm |
| JESD-609 code | e4 | e4 | e4 | e4 | e4 | e4 |
| Maximum operating frequency | 2500 MHz | 2500 MHz | 2500 MHz | 2500 MHz | 2500 MHz | 2500 MHz |
| Maximum operating temperature | 150 °C | 150 °C | 150 °C | 150 °C | 150 °C | 150 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C |
| RF/Microwave Device Types | FIXED ATTENUATOR | FIXED ATTENUATOR | FIXED ATTENUATOR | FIXED ATTENUATOR | FIXED ATTENUATOR | FIXED ATTENUATOR |
| Terminal surface | SILVER | SILVER | SILVER | SILVER | SILVER | SILVER |
| Maximum voltage standing wave ratio | 1.2 | 1.2 | 1.2 | 1.2 | 1.2 | 1.2 |
| Maker | Smiths Group | - | Smiths Group | Smiths Group | Smiths Group | Smiths Group |