
Wire And Cable, 1 Conductor(s), 22AWG, 250V, Flexible Cord And Fixture Wire,
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Maker | Habia Cable |
| Reach Compliance Code | unknown |
| application | INTERNAL WIRING |
| Certification | CE; NEMA |
| Conductor surface treatment | SILVER |
| conductor material | COPPER |
| Connector bracket type | WIRE AND CABLE |
| structure | STRANDED |
| Cross-sectional area | 0.36 mm2 |
| diameter | 1.07 mm |
| insulator material | EXTRUDED PTFE |
| Number of conductors | 1 |
| Maximum operating temperature | 200 °C |
| Minimum operating temperature | -65 °C |
| Rated current | 16 A |
| Rated voltage | 250 V |
| resistance | 0.051 Ω |
| shield | NO |
| stay | 7X0.254 |
| Wire gauge | 22 AWG |
| Wire and Cable Names | FLEXIBLE CORD AND FIXTURE WIRE |

| 511772207 | 511222207 | 511882207 | USR5VA10G-AA3-R | 511442207 | 511662207 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Description | Wire And Cable, 1 Conductor(s), 22AWG, 250V, Flexible Cord And Fixture Wire, | Wire And Cable, 1 Conductor(s), 22AWG, 250V, Flexible Cord And Fixture Wire, | Wire And Cable, 1 Conductor(s), 22AWG, 250V, Flexible Cord And Fixture Wire, | SYNCHRONOUS RECTIFIER | Wire And Cable, 1 Conductor(s), 22AWG, 250V, Flexible Cord And Fixture Wire, | Wire And Cable, 1 Conductor(s), 22AWG, 250V, Flexible Cord And Fixture Wire, |
| Is it Rohs certified? | conform to | conform to | conform to | - | conform to | conform to |
| Maker | Habia Cable | - | Habia Cable | - | Habia Cable | Habia Cable |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | - | unknown | unknown |
| application | INTERNAL WIRING | INTERNAL WIRING | INTERNAL WIRING | - | INTERNAL WIRING | INTERNAL WIRING |
| Certification | CE; NEMA | CE; NEMA | CE; NEMA | - | CE; NEMA | CE; NEMA |
| Conductor surface treatment | SILVER | SILVER | SILVER | - | SILVER | SILVER |
| conductor material | COPPER | COPPER | COPPER | - | COPPER | COPPER |
| Connector bracket type | WIRE AND CABLE | WIRE AND CABLE | WIRE AND CABLE | - | WIRE AND CABLE | WIRE AND CABLE |
| structure | STRANDED | STRANDED | STRANDED | - | STRANDED | STRANDED |
| Cross-sectional area | 0.36 mm2 | 0.36 mm2 | 0.36 mm2 | - | 0.36 mm2 | 0.36 mm2 |
| diameter | 1.07 mm | 1.07 mm | 1.07 mm | - | 1.07 mm | 1.07 mm |
| insulator material | EXTRUDED PTFE | EXTRUDED PTFE | EXTRUDED PTFE | - | EXTRUDED PTFE | EXTRUDED PTFE |
| Number of conductors | 1 | 1 | 1 | - | 1 | 1 |
| Maximum operating temperature | 200 °C | 200 °C | 200 °C | - | 200 °C | 200 °C |
| Minimum operating temperature | -65 °C | -65 °C | -65 °C | - | -65 °C | -65 °C |
| Rated current | 16 A | 16 A | 16 A | - | 16 A | 16 A |
| Rated voltage | 250 V | 250 V | 250 V | - | 250 V | 250 V |
| resistance | 0.051 Ω | 0.051 Ω | 0.051 Ω | - | 0.051 Ω | 0.051 Ω |
| shield | NO | NO | NO | - | NO | NO |
| stay | 7X0.254 | 7X0.254 | 7X0.254 | - | 7X0.254 | 7X0.254 |
| Wire gauge | 22 AWG | 22 AWG | 22 AWG | - | 22 AWG | 22 AWG |
| Wire and Cable Names | FLEXIBLE CORD AND FIXTURE WIRE | FLEXIBLE CORD AND FIXTURE WIRE | FLEXIBLE CORD AND FIXTURE WIRE | - | FLEXIBLE CORD AND FIXTURE WIRE | FLEXIBLE CORD AND FIXTURE WIRE |