IC 1-OUTPUT TWO TERM VOLTAGE REFERENCE, 2.5 V, CDSO10, HERMETIC SEALED, FLAT PACK-10, Voltage Reference
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Maker | National Semiconductor(TI ) |
| package instruction | SOP, SOP10,.4 |
| Reach Compliance Code | unknow |
| ECCN code | EAR99 |
| Analog Integrated Circuits - Other Types | TWO TERMINAL VOLTAGE REFERENCE |
| JESD-30 code | X-GDSO-G10 |
| Humidity sensitivity level | 1 |
| Number of functions | 1 |
| Output times | 1 |
| Number of terminals | 10 |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Nominal output voltage | 2.5 V |
| Package body material | CERAMIC, GLASS-SEALED |
| encapsulated code | SOP |
| Encapsulate equivalent code | SOP10,.4 |
| Package shape | UNSPECIFIED |
| Package form | SMALL OUTLINE |
| Peak Reflow Temperature (Celsius) | 225 |
| Certification status | Not Qualified |
| Filter level | MIL-PRF-38535 Class V |
| surface mount | YES |
| technology | BIPOLAR |
| Maximum voltage temperature coefficient | 888 ppm/°C |
| Temperature level | MILITARY |
| Terminal form | GULL WING |
| Terminal pitch | 1.27 mm |
| Terminal location | DUAL |
| Maximum time at peak reflow temperature | NOT SPECIFIED |
| total dose | 100k Rad(Si) V |
| Fine-tuning/adjustable output | NO |
| Maximum voltage tolerance | 0.7% |